Uygulamalar

Poşet Ağız Açma Statik Uygulaması

Çanta üretimi esnasında çantanın tutma bölgesine ek bir plastik film yerleştirilmektedir. Bu işlem esnasında yerleştirilen ek kısmın kayması üretimin yavaşlaması ve ürün firesine neden olabilmektedir.

Problemlerin giderilebilmesi için birleşmeden önce plastik sargıya karşılıklı olarak yerleştirilecek statik yükleyici ile plastik filmde kayma önlenecek ve bu sayede üretim hatalarının önüne geçilmiş olacaktır.  Çanta üretimi esnasında çantaların sap kısmını oluşturmak için, kesme işlemi öncesinde bir kesme bıçağı sistemi ile sap kısmı oluşturulmaktadır. Devam eden bu işlem sırasında plastiğin içine hava girebilmekte, bu durumda yanlış ve hatalı kesmeye sebep olabilmektedir. Bu işlem sonucunda hatalı ve yüksek fireli bir üretime neden olacaktır.

Bu üretim probleminin oluşmaması için kesme bıçağının önüne zıt kutuplara sahip statik yükleyici çubuk (charging bar) yerleştirilerek kesilecek olan plastiğin birbirine yapışması ve içinde hava kalması bu sayede önlenebilecek, sağlıklı bir üretim sağlanabilecektir.